Glas Istre, srijeda, 4. studenoga 2009.

Autor: Vesna Lorencin, 5. 11. 2009.

NAPREDUJE (DO)GRADNJA

Tisuće novih kvadrata za pulske učenike

Projekt dogradnje Osnovne škole Šijana težak oko 7,5 milijuna kuna za koji je Grad u ovoj godini osigurao 2,5 milijuna kuna trebao bi rezultirati prostranom blagovaonicom, kuhinjom te trima kabinetima - kemije, informatike i jednim višenamjenskim na ukupno 600 četvornih metara. Budući da se projekt dogradnje, u skladu s raspoloživim sredstvima, odvija u više faza, a ovih dana bit će potpisan ugovor za drugu fazu - radove infrastrukture, očekuje se da će iduće godine škola raspolagati s prostorijama koje će biti u prizemlju nove zgrade, odnosno kuhinjom i blagovaonicom te kabinetom kemije.

Nastava u jednoj smjeni bit će početkom iduće školske godine stvarnost za učenike Osnovne škole Veruda gdje je dogradnja započela u lipnju, a novih oko 2.000 četvornih metara učenicima će na raspolaganju biti početkom iduće školske godine. Dosad je napravljena i opremljena kotlovnica, između postojeće škole i dvorane dograđene su dvije učionice te ured za pedagoga i defektologa, a ozidane su zbornica, svlačionice, sanitarni čvorovi i kabinet profesora tjelesnog odgoja. Učenici ove škole 15. studenoga prelaze na centralno grijanje nakon što je ravnateljica škole Dragomila Batelić u utorak potpisala ugovor s Plinarom o dostavi gradskog plina. Dotad će učenike i kolektiv škole grijati klime koje imaju u učionicama.

Od gradske pročelnice za obrazovanje Elene Puh-Belci doznajemo i da se izgradnja Osnovne škole Veli Vrh, kako samog objekta škole, tako i dječjeg vrtića te prostorija mjesnog odbora, odvija prema planovima i zadanim rokovima, a armiranobetonska konstrukcija dječjeg vrtića završena je sredinom listopada, kako je i najavljeno. Planirani dovršetak radova u sklopu ove investicije vrijedne 56 milijuna kuna (bez PDV-a) je kolovoz 2010., odnosno pred početak iduće školske godine.

- Pred dovršetkom je objekt za razrednu nastavu, a koliko vidim, napreduje i onaj za predmetnu nastavu te upravna zgrada. Mislim da izvođač neće kasniti s izgradnjom, rade po 12 sati, veli ravnateljica škole Veli Vrh Karmen Kranjec i dodaje da im je prostor koji su na Velom Vrhu dobili na korištenje za razrednu nastavu apsolutno prikladan, izuzev dvorišta, koje nedostaje.

- Grad je dostavio Vladi svu potrebnu dokumentaciju za dodjelu financijske pomoći za dovršetak izgradnje škole Veli Vrh. Končan odgovor o financiranju znat će se po usvajanju državnog proračuna za 2010., kažu u Gradu.

M. ČETKOVIĆ

> O školi  > Mediji o nama