Osnovna škola Šijana Pula

> O školi  > Knjižnica

Knjižnica Osnovne škole Šijana

Radno vrijeme knjižnice:  za korisnike: od 9 do 14 sati

Našim učenicima na raspolaganju je prostor naše knjižnice u kojoj je smještena knjižna građa za slobodnu i obveznu lektiru, stručna građa , referentna zbirka, zavičajna zbirka, knjige na stranim jezicima (talijanski, njemački, engleski) časopisi i revije za djecu i odrasle, multimedijska zbirka namijenjena prvenstveno medijskoj kulturi hrvatskog jezika, a manji dio za zabavu učenicima.

U knjižnicu su upisani svi učenici (581 učenik) te 50 učitelja, povremeno posuđuju knjige i bivši učenici naše škole .

Svi mogu posuđivati knjige tijekom cijele nastavne godine.

Pravilnik knjižnice propisuje:

• učenik knjigu treba vratiti u roku 14 dana od dana posudbe, kako bi bila dostupna i drugim učenicima.
  • knjige iz fonda slobodne lektire korisnik može više puta produžiti
  • učenik koji u roku ne vrati knjigu plaća zakasninu 0,50 kn  po danu
  • članovi su dužni čuvati knjigu od oštećenja
  • u slučaju da se knjiga izgubi, korisnik je dužan nadoknaditi nastalu štetu i kupiti novu  knjigu

Knjiga najbolji prijatelj!!!

(slika)

Knjiga bi te čitala, knjiga bi te pitala!!!!

(slika)

Zašto je čitanje knjiga tako važno?

Vještina čitanja temeljna je za uspjeh u životu!!!

Zaboraviš li tri dana uzeti knjigu u ruku, tvoje će riječi izgubiti ljepotu. (kineska izreka)

Čitanje je aktivan sport koji  se slučajno  može vježbati  ležeći na kauču.

Čitanje djetetu otvara svijet uma i uvelike povećava broj životnih prilika. Najbolji dar koji roditelji mogu pokloniti svom djetetu jest ljubav prema čitanju.

Razika između čitanja i gledanja TV-a

Kreativna angažiranost je razlika između čitanja knjige i gledanja TV-a. Kada gledamo televiziju mi smo pasivne spužve; ništa ne radimo.

Kada čitamo , moramo postati sustvaratelji, zamišljati okruženje u kojem se priča događa, vidjeti izraze lica, primjetiti promjene u glasu. Autor i čitatelj međusobno se "znaju", sastaju se na mostu riječi.

Družina "Mladi knjižničari"

U našoj knjižnici djeluje družina "Mladi Knjižničari". U družini "Mladih knjižničara" uključeno je 15 učenica koje redovito potiču učenike na čitanje, vode brigu o estetskom izgledu knjižnice te sudjeluju u svim aktivnostima vezanim uz rad knjižnice.
Ove školske godine učenice petih i šestih razreda s oduševljenjem su sudjelovale u organizaciji književnog susreta održanog povodom obilježavanja Mjececa knjige u našoj školi.
21. rujna 2011. godine posjetila nas je uvažena književnica i lutkarica Ivana Čunčić- Bandov, te učenicima razredne nastave predstavila vlastite igrokaze
kroz lutkarsku kolažnu predstavu.  Na kraju susreta knjižničarke su organizirale kratki razgovor u kojem su učenici saznali mnoge zanimljivosti o autorici knjiga: Igre sa zmajevima, Tinka fakinka, Šale trice zvrndalice, .... koje su im otprije poznate, U igri i šali... završio je ovaj zanimljiv književni susret, a učenici su ispratili našu uvaženu gošću sa željom da nas čim prije opet posjeti.

« Prosinac 2020 »

Ispis statistike od 23. 4. 2013.

> O školi  > Knjižnica
CMS za škole logo
Osnovna škola Šijana Pula / 43.istarske divizije 5, HR-52100 Pula / os-sijana-pu.skole.hr / os-sijana.pu@skole.hr