Glas Istre, petak, 28. studenoga 2008.

Autor: Vesna Lorencin, 8. 2. 2009.

ODRŽANO INFORMATIČKO NATJECANJE ZA OSNOVNOŠKOLCE

Informatička štafeta učenicima Velog Vrha

Prvo mjesto osvojili su Luka Rovis, Ivan Žufić, Erik Antić i David Juran, dok drugo mjesto dijele ekipe Šijane i Stoje
Ekipa Velog Vrha osvojila je prvu informatičku štafetu

PULA - Na međuškolskom ekipnom natjecanju iz informatike pod nazivom »Informatička štafeta« pobjedu je odnijela ekipa učenika Osnovne škole Veli Vrh - Luka Rovis, Ivan Žufić, Erik Antić i David Juran. Zasluge dijelom idu i njihovoj profesorici informatike Aleksandri Žužić. Drugo mjesto dijele škola Šijana, ekipa u sastavu Deni Percan, Maja Pamić, Tea Rojnić i Viran Ribić, te škola Stoja koju su predstavljali Matea Vareško, Erik Otović, Patrik Lazić i Matija Blašković.
Natjecanje koje se održalo jučer u prostorijama Zajednice tehničke kulture na Verudi organiziralo je, prvi put, pulsko Društvo informatičara. Od predsjednice Tajane Velikanja doznajemo da je sudjelovalo 40 učenika od petog do osmog razreda, odnosno iz svake od deset pulskih škola po četvero učenika koji su se natjecali u ekipama. Učenici su svoje znanje odmjerili u računalnom crtanju, računanju, izradi prezentacije i obradi teksta.
- Cilj natjecanja je podizanje kvalitete informatičkog znanja učenika, populariziranje informatičke pismenosti i jačanje pozitivne informatičke klime kroz druženje i natjecanje učenika pulskih škola, veli Velikanja dodajući da su svi učenici pokazali zavidno znanje i vještine te su o pobjednicima takoreći odlučivale sekunde budući da su bodovno bili gotovo pa izjednačeni. Uz veliki angažman članova Društva, organiziranje natjecanja omogućio je Grad Pula, a svoj doprinos dali su i sponzori.
Članovi prvih triju ekipa nagrađeni su USB stickovima, a njihove škole prigodnim knjigama. A tko će preuzeti informatičku štafetu dalje, vidjet će se dogodine.

B. PETROVIĆ

> O školi  > Mediji o nama