OŠ Šijana predstavila digitalne učionice

Autor: Agneza Brnabić Frančišković, 5. 4. 2016.

U utorak, 15. travnja,  je u našoj školi održano predstavljanje učionica opremljenih novom digitalnom opremom  u sklopu pilot projekta e-Škole.  Projekt je pokrenuo Carnet, a do sada je njime obuhvaćeno dvadeset škola u cijeloj zemlji. Cilj ovog  projekta  je podizanje razine digitalne zrelosti škole što će unaprijediti nastavni proces i praćenje napredovanja učenika.

Svečano otvaranje učionica započelo je nastupom naših učenika. Svojom svirkom nas je uveselio učenik  Mateo Radolović. Nakon njega nastupila je učenica Rafaela Perić koja je recitirala pjesmu  Nad zikvon. Za ovu posebnu prigodu učiteljice matematike pripremile su nastavu na tabletima.

Prisutnima se obratila i naša ravnateljica Alma Tomljanović koja je istaknula važnost ovakvog projekta  za školu i zahvalila se učenicima, učiteljima i djelatnicima škole koji su svojim trudom i radom pridonijeli ostvarenju projekta. Ravnateljica je pojasnila da će se u novim učionicama uglavnom odvijati satovi fizike, kemije, biologije i matematike. Naglasila je da će učenici naše škole imati priliku nastavu pratiti putem tableta, a umjesto školske ploče gradivo će se pratiti na velikom digitalnom zaslonu.

Otvaranju učionice su prisustvovali brojni uzvanici. Čestitke na realizaciji su uputile zamjenica gradonačelnika Pule Elena Puh Belci i zamjenica župana Istarske županije Viviana Benussi.

Priredila: Novinarska družina