Intervju s Katarinom Jurić

Autor: Agneza Brnabić Frančišković, 26. 2. 2015.

Ove godine na izborima za dječjeg gradonačelnika pobijedila je učenica naše škole Katarina Jurić. Naša novinarska grupa odlučila ju je intervjuirati kako bi saznala nešto više o njoj te o samim izborima i njezinim obavezama i dužnostima.

1. Katarina, reci nam nešto više o sebi.

Učenica sam osmoga razreda Osnovne škole Šijana. Dolazim iz velike obitelji, imam dvije starije sestre koje su također pohađale ovu školu. Bavim se sportom, točnije treniram košarku. Imam puno hobija, a najviše volim fotografirati.

1. Kako si postala gradonačelnica dječjeg gradskog vijeća?

Prvo su me izabrali za predsjednicu mog razrednog odjela, a onda na vijeću učenika za njihovu predsjednicu. Nakon toga sudjelovala sam na sjednicama Dječjeg gradskog vijeća grada Pule. Poslije određenog broja sjednica održali smo izbor u gradskoj palači.

1. Kako je izgledao sam izbor?

Na početku smo predložili par učenika kao kandidate za izbor. Onda je svatko dobio papirić te je u tajnosti napisao svoj izbor. Komisija koja je prebrojavala papiriće je čitala imena, a naša voditeljica je zapisivala koliko je tko skupio glasova. Nakon što smo saznali da smo ja i moj zamjenik Niko Vujić, učenik OŠ Centar  osvojili najviše glasova zahvalili smo se svima na njihovom povjerenju jer su nas izabrali. Ja sam imala 7 glasova, a Niko 3.

1. Kakav je bio osjećaj kada si saznala da si postala gradonačelnica dječjeg gradskoj vijeća?

Bila sam veoma uzbuđena, sretna, zahvalna, ali  pomalo i iznenađena.

1. Koje su tvoje dužnosti i obaveze kao dječje gradonačelnice?

Moje dužnosti i obaveze su da sudjelujem na raznim događajima, manifestacijama… Vrlo često na našim sjednicama uvažavaju se moji i Nikini stavovi te se naši prijedlozi pokušavaju ostvariti.

1. Kako se snalaziš u toj ulozi? Stigneš li sve uskladiti sa svojim školskim i sportskim obavezama?

Mislim da se odlično snalazim, zahvaljujući dobroj organizaciji mogu dobro uskladiti školske, sportske  i gradske obveze. Do sada sam sudjelovala na mnogim događanjima, zabavama i manifestacijama  vezanim uz djecu u našem gradu.

1. Što misliš koliko tvoja uloga gradonačelnice znači našoj školi?

Uloga gradonačelnice našoj školi znači mnogo zato jer se mogu puno više zauzeti za našu školu, te prenositi na vijećima probleme ,rješenja i odluke  koja smo odlučili na sjednicama.

1. Kakvi su tvoji planovi za srednju školu?

Dvoumim se između Opće gimnazije Pula ili Tehničke škole, smjer arhitekt.

1. Što želiš poručiti učenicima naše škole?

Učenicima naše škole želim poručiti da se uvijek  zauzimaju za svoje stavove, budu samopozudani te uživaju u  školskim danima.

Priredila novinarska družina