Božićni sajam

Autor: Agneza Brnabić Frančišković, 29. 12. 2014.

Prošle godine Osnovna škola Šijana sudjelovala je u Unicefovom  projektu Škole za Afriku-Škole za život. Prošlogodišnji cilj bio nam je skupiti novac  za obrazovanje djece u Etiopiji. Učenici su izrađivali razne narukvice, naušnice, bedževe, čestitke, kuglice za bor i druge zanimljivosti koje su kasnije prodavali na božićnom sajmu.

Ukupno na sajmu smo skupili 4728,30 kuna. Neki učitelji i učiteljice zajedno sa svojim učenicima su se sjetili domišljatog načina da prikupe novac već i prije samog božićnog sajma te su prodavali kolače. Ukupno od prodaje kolača uspjeli smo skupiti 1303 kune. Ukupno smo skupili 6031,30 kuna. Jako smo ponosni na iznos koji smo prošle godine skupili, ali smo još ponosniji na naše radove, druženje i zajedništvo.

I ove školske godine OŠ Šijana odlučila se ponovo sudjelovati u projektu Škole za Afriku-Škole za život. Ove godine pomažemo djeci iz Burkine Faso. Burkina Faso je država u zapadnoj Africi bez izlaza na more. Jedna je od najsiromašnijih država na svijetu, a u zadnje vrijeme pogođena je i epidemijom virusa ebole.

Budući da su se našim učenicima prošle godine kolači jako svidjeli nastavili smo ih peći i prodavati. Kolače su pekle mame, bake, tete i naši učenici, a prodavali smo ih u školi, u razredu, vršnjacima, učiteljima i stručnoj službi škole. Osjećali smo se korisno i ponosno jer znamo da negdje daleko od nas pomažemo djeci da dobiju obrazovanje.

Ove godine u sklopu božićne i novogodišnje priredbe održali smo  i sajam  na kojem su učenici naše škole prodavali razne predmete koje su zajedno sa svojim roditeljima i učiteljima izradili tijekom studenog i prosinca.

Božićni sajam održao se 22.12 u 17 h u prostorima naše škole, a priredba je započela u 18 h.

Priredbu je otvorio zbor s pjesmom Adeste Fideles,  a potom su slijedile razne recitacije i  igrokazi.

U priredbi su sudjelovali učenici od 1.-8. razreda. U svojim su nastupima pokazali svoje umijeće glume, znanja književnog i zavičajnog  jezika, pjesme, plesa, sviranja te razne druge sposobnosti.

Božićni sajam nastavio se  poslije priredbe i  sljedećega dana do 10:50h.

Ove godine uz vašu pomoć uspjeli smo prikupiti 4 180,65 kn.

Drago nam je što ste došli u tako velikom broju na našu priredbu te nam pomogli prikupiti novac i uveličali naše slavlje.

Pripremila Novinarska družina