Završni koncert polaznika glazbenih aktivnosti

Autor: Tea Škabić, 29. 5. 2014.

Dana 28.05.2014. u Osnovnoj školi Šijana u učionici glazbene kulture održao se završni koncert polaznika glazbenih aktivnosti.

Pri ulazu u učionicu dijelio se narančasti neven kao simbol naše škole. Koncert je bio sačinjen od 17 točaka koje je najavljivala nastavnica glazbene kulture - Irena Giorgi. Program su otvorili Mark Kmet i Mauro Ikić na maloj i veloj roženici. Potom nam se obratila ravnateljica škole. Rekla je da je sretna i vrlo ponosna na nas i naš rad.  Nakon govora ravnateljice, Marta Krešić i Iva Jurković, su nam uz pratnju flaute (Irena Giorgi) i gitare (Mauro Giorgi) otpjevale dvije tradicionalne istarske pjesme, Rumena si i Ča je more. Njima su se pridružile djevojke koje čine vokalnu skupinu Lastavice. Izvele su pjesme koje su bile nagrađene velikim aplauzom. Svaku pjesmu koju su djevojke izvodile nastavnica Irena je najavljivala. Govorila je gdje su djevojke prije nastupale s tim pjesmama i koje su nagrade dobile za sjajne izvedbe. Neki od tih nastupa bili su u Katedrali, na Vodnjanskim Iskricama, Baratu i dr. Posebnu pozornost privukla je Oda radosti koju je izveo naš orkestar, pjesma Blaženi Miro koju su Lastavice same uglazbile i Naranča koju su vježbale posljednja dva tjedna. Pred kraj folklorna skupina nam je otplesala dva istarska plesa, Balun i Staru polku. Na kraju koncerta uslijedila je promocija video spota  himne naše škole koju je zbor kasnije izveo uživo. Veseli, ponosni i puno dojmova svi zajedno smo se počastili raznim kolačima i grickalicama.

Narančasti neven je simbol naše škole

Program su započeli Mark Kmet i Mauro Ikić na roženicama

Ravnateljica naše škole  nam se obratila

Marta Krešić i Iva Jurković otpjevale su dvije istarske tradicionalne pjesme