Škole za Afriku - škole za život

Autor: Ivona Kelava, 20. 12. 2013.

U utorak 17. prosinca 2013. g. održana je prezentacija integrirane nastave hrvatskog, geografije, povijesti i likovne kulture. Nositeljice ove integrirane nastave su: prof. povijesti Nada Puljiz, prof. geografije Jadranka Vukanić Bukilić, prof. hrvatskog jezika Branka Cvek i prof. likovne kulture Nevena Starčević.

Učenici dodatne nastave predstavili su radove koje su izučavali proteklih mjeseci na dodatnoj nastavi. Najprije su nas učenici dodatne nastave iz geografije uveli u geografski položaj Afrike, reljef, klimu… Zatim su učenice dodatne nastave iz hrvatskog jezika izučavajući afričke i hrvatske književnike predstavile osmišljeni recital. Učenici dodatne nastave iz povijesti su imali referat o ropstvu te velikoj trgovini robljem u Americi. Na satu su, također, učenici osmog a razreda te učenici dodatne nastave izrađivali nakit po uzoru na pleme Masai. Cijelu prezentaciju su popratili zvukovi bubnja, mirisi kave i grickanje kikirikija – tipičnih afričkih dobara.

Satu je, također, prisustvovala i ravnateljica koja je sve učenike pohvalila, naravno i profesore čiji je rad ocijenila odličnim.

Ova prezentacija je bila posvećena nedavno preminulom Nelsonu Mandeli, najvećem borcu za ljudska prava i ravnopravnost u Africi.

Prezentacija o Africi, dodatna nastava iz geografije

Referat o ropstvu i eksplataciji crnaca iz Afrike

Naše recitatorice izvode recital o slobodi

Učenice u izradi nakita po uzoru na pleme Masai