Beatifikacija Miroslava Bulešića

Autor: Ivona Kelava, 24. 10. 2013.

26.rujna u našoj je školi održana svečana prezentacija projekta "MOJA OSVATA JE OPROST" povodom beatifikacije Miroslava Bulešića. Cilj prezentacijeje je istaknuti kako je bitno zaboravljati mržnju i opraštati.

26. rujna 2013. u našoj je školi održana svečana prezentacija projekta "MOJA OSVETA JE OPROST" povodom beatifikacije Miroslava Bulešića. Uz učenike naše škole programu su prisustvovali i biskup u miru Ivan Milovan, župnik Sv. Antuna fra. Tomislav Krstić i fra. Nikica te bivša ravnateljica škole Benita Gošev.

Priredbu su otvorili Mauro Ikić i Mark Kmet na roženicama, a cijeli je program vodila nastavnica hrvatskog jezika i povijesti Marija Belullo. Ravnateljica je u svom govoru pohvalila sve prisutne i napomenula kako je važno opraštati. Kako je sve počelo i kada se javilo kršćanstvo u Hrvatskoj podsjetile su nas učenice Veronika Gašpar, Stefani Ivančić i Ivana Kaić sa svojom nastavnicom povijesti Grozdanom Škabić u svojoj prezentaciji "Kršćanstvo na području Hrvatske". U samu temu beatifikacije i života Miroslava Bulešića uvele su nas, na metaforičan način kako samo one to znaju, recitatorice Ana Floričić, Tea Škabić i Tadea Halilović. Kasnije su Darko Tomičić i Dražena Kelava objasnili što je to uopće beatifikacija i kada je ona pokrenuta za Miroslava Bulešića te tko ju je pokrenuo i na koji način. Završnu je prezentaciju imala učenica Katarina Jurić koja je u svojoj prezentaciji navela i objasnila najvažnije datume u životu Miroslava Bulešića te najvažnije datume u postupku beatifikacije.

Za sam kraj programa biskup u miru Ivan Milovan, koji je inače i u rodbinskoj vezi s Miroslavom Bulešićem, govorio o opstanku crkve u vrijeme komunizma i još jednom napomenuo kako je važno zaboravljati mržnju i opraštati.

Beatifikacije Miroslava Bulešića održana je u Pulskoj areni u subotu 28. rujna 2013.

Ivona Kelava                     Vjerna publika

Ravnateljica je u svom govoru istaknula važnost opraštanja

Prezentacija naših učenica

Naše recitatorice Ana i Tea