Čitanjem do Čakovca, čitanjem do zvijezda

Autor: Vlasta Radosavljević, 10. 5. 2023.

Čitanjem do Čakovca, čitanjem do zvijezda

Čitanjem stići do Čakovca, a onda posredno i do samih zvijezda, uspjelo je našim sedmašicama, u petak, 5. svibnja 2023. Mia Petrović, Maja Javora i Lucija Bačac (zamjena za Luciju Kalčić koja zbog istovremenog održavanja Državnog natjecanja mladih tehničara nije mogla ići s nama)  sudjelovale su na nacionalnoj razini
natjecanja - kvizu znanja u sklopu Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja Čitanjem do zvijezda. Završnica toga projekta, koji je ove godine imao i međunarodni karakter, održala se u Srednjoj školi Čakovec u organizaciji Knjižničarskog društva međimurske županije.
Natjecanje je započelo svečanim programom otvorenja uz pozdravne govore i nastupe učenika čakovečkih škola. Posebno je bila istaknuta zajednička poruka cijelog ovog događaja kako djeca koja čitaju postaju ljudi koji razmišljaju. Nakon otvorenja uslijedila su natjecanja u dvije kategorije: kviz znanja i kreativni uradak. Osim naše škole, Istarsku županiju predstavljale su učenice OŠ Tar - Vabriga, OŠ Vodnjan, OŠ Vladimira Nazora Krnica te SŠ Buzet Pazinskog kolegija.
Na samome kraju ovoga nadahnutog i kreativnog natjecanja te druženja bio je organiziran obilazak grada Čakovca u pratnji domaćina.
Čitanje, knjige, druženje, ljepota grada, ljubaznost i susretljivost domaćina dio je onoga što ćemo ponijeti sa sobom na našemu daljnjem putu do zvijezda koje su uvijek tamo gdje je lijepo i dobro.

Iva Petrović-Poljak, knjižničarka