Rastemo kroz volontiranje

Autor: Vlasta Radosavljević, 23. 8. 2022.

Drage suradnice i suradniče,

naš projekt "Rastemo kroz volontiranje" bliži se kraju koji ćemo obilježiti još jednim važnim događajem.

Kako smo najavile, u petak, 26.8., javno predstavljamo zajednički uradak učenica i učenika vaših škola, slikovnicu "Uzbuna u gradu Škurigradu" kojom se promovira volontiranje i drugi oblici solidarnosti, a prije svega je namijenjena učenicima nižih razreda osnovnih škola. Pdf slikovnice je u prilogu, a na predstavljanju ćete dobiti tiskano izdanje :)

Predstavljanje slikovnice će se dogoditi u Puli, u prostoru/vrtu udruge Gradska radionica, Ljudevita Posavskog 10, s početkom u 17 sati.

Ovim putem vas pozivamo da nam se pridružite u odavanju priznanja autoricama i autorima slikovnice te druženju s autorima/cama i njihovim gostima. Ravnatelj/ice škola ili koordinatorice projekta također će imati priliku nešto reći o sudjelovanju škole u projektu "Rastemo kroz volontiranje". Nije obavezno, no voljele bismo da nešto kažete :) Nekoliko minuta je sasvim dovoljno, o aktivnostima koje ste provodili i/ili rezultatima na koje ste najviše ponosni ili koji su po vašem mišljenju ostavili najviše traga u školi/među učenicima.

Molimo da nam do četvrtka pošaljete informaciju o tome tko će sudjelovati kao predstavnici/ce vaših škola.

Prostor/vrt Gradske radionice je prilično neformalan, a voljeli bismo da i samo događanje bude opušteno, iako ćemo naravno osigurati određenu strukturu.

Kratki sadržaj predstavljanja (još čekamo potvrde dijela sudionika):

- predstavljanje projekta i suradnje VCI-ja i škola

- predstavljanje autorica i autora slikovnice + čitanje priče

- o slikovnici iz perspektive osobe koja radi s budućim učiteljima/cama, između ostalog i na temama aktivnog građanstva

- o slikovnici iz perspektive osobe koja radi u Gradskoj knjižnici i čitaonici

- o procesu nastanka slikovnice i samom rezultatu iz perspektive voditeljice radionice (vanjska suradnica VCI-ja) i učenika/ca - autora/ica

(sve skupa najduže do 17:45)

- razgled fotografija iz projekta i druženje, s očekivanim završetkom u 18:30.

Molimo da proslijedite ili objavite poziv na predstavljanje slikovnice svojim učenicima, roditeljima, nastavnicima i suradnicima, putem kanala koje smatrate prikladnima za ovu svrhu.

(Mi ćemo objaviti na svojim kanalima i biti u kontaktu s autoricama/ima tj. učenicima vaših škola koji su sudjelovali u izradi slikovnice i njihovim roditeljima. Putnicima s područja škole Svetvinčenat možemo pokriti putne troškove, o čemu ćemo se dogovarati mimo ovog maila.)

Zahvaljujemo na dosadašnjoj suradnji i nadamo se da se s bar nekima od vas vidimo u petak!

Puno toplih pozdrava,  Aleksandra i Danijela

Plakat Predstavljanje slikovnice "Uzbuna u gradu Škurigradu"  (vidi: više)