Zavičajna nastava 2021./2022.

Autor: Vlasta Radosavljević, 8. 7. 2022.

Škrinjica blaga našeg zavičaja

U sklopu projekta Institucionalizacija zavičajne nastave tijekom ove školske godine radili smo na projektu pod nazivom Škrinjica blaga našeg zavičaja u kojem su sudjelovali učenici 2.a razreda, produženi boravak 2.a razreda, učenici viših razreda koji idu na Zbor te 3.a, a pod vodstvom svojih učiteljica Nataše Miljanić, Krunoslave Gavrić, Irene Giorgi i Anice Valenta.

Projektne aktivnosti prikazane su u prezentaciji koju možete ovdje pogledati kao i naš plakat s kojim smo se predstavili na Festivalu zavičajnosti  27. svibnja 2022. godine u Raši u OŠ Ivana Batelića gdje je naš privukao iznimnu pozornost i puno pohvala. Svečanosti otvaranja i pred plakat stavljanja Institucionalizacije zavičajne nastave u Raši sudjelovali su naši predstavnici projekta Škrinjica blaga našeg zavičaja Zoe Lanča i Mauro Blašković, učenici 3.a razreda s učiteljicama Anicom Valenta i Krunoslavom Gavrić. Nakon svečanosti otvaranja i izložbe svih plakata odnosno predstavljanja projekata zavičajne nastave raznih škola, naši su učenici imali priliku s ostalim sudionicima razgledati Rašu pod vodstvom stručnog vodiča te posjetiti Mali muzej rudarstva. Zahvaljujemo i našoj ravnateljici Almi Tomljanović koja je svojom nazočnošću na Festivalu zavičajnosti u Raši podržala sve naše vrijedne učenike koji su sudjelovali u ovom projektu.

Na Dan škole predstavnici svake skupine djece koja su sudjelovala u projektu Škrinjica blaga našeg zavičaja dobili su prigodnu zahvalnicu za svoj trud i rad, a svi niži razredi imali su priliku pogledati prezentaciju našeg projekta koju su vodili Toni Radeka, Zoe Lanča i Ivona Stojkovski.

Pohvala svim učenicima koji su bili vrijedni, marljivi i iznimno aktivni tijekom cijelog projekta Škrinjica blaga našeg zavičaja u ime učiteljice Anice Valenta, voditeljice projekta Škrinjica blaga našeg zavičaja i koordinatorica projekta Nataše Miljanić, Krunoslave Gavrić i Irene Giorgi.

Učiteljica Anica Valenta

U privitku pogledajte fotografije (vidi: više)