1.a i 1.b na Danima meda

Autor: Vesna Lorencin, 6. 3. 2012.

U petak, 24.02. učenici 1.a i 1.b razreda naše škole išli su vlakom u Pazin zbog realizacije izvanučionične nastave Dani meda sa svojim učiteljicama Anicom Valenta i Anitom Budicin, uz pratnju učiteljice Gabrijele Kaić.

Po dolasku u Pazin posjetili smo Gradsku knjižnicu gdje nam je bio upriličen prigodan kraći program u organizaciji knjižnjičarke Ive Ciceran.

U suradnji s Udrugom medara „Lipa“ djeci je priređena dobrodošlica uz degustaciju meda te stručno vodstvo. Prisustvovali smo i svečanom otvaranju manifestacije Dana meda i na kraju se zasladili kolačima pripravljenim od meda.

Prošetali smo se gradom Pazinom i upoznali neke povijesne znamenitosti grada.

Nakon šetnje gradom susreli smo učenike područnih odjeljenja  naše škole PO Muntić i PO Loborike, koji su također prisustvovali manifestaciji Dana meda. Nakon zajedničke igre i druženja pozdravili smo se i nastavili naše aktivnosti.

Pred povratak u Pulu posjetili smo i Meteorološku stanicu Pazin, gdje nam je uz stručno vodstvo zorno objašnjeno mjerenje temperature zraka i zemlje, vlage, količine padalina... A taj nam je dan bio pravi proljetni dan s temperaturom od 20°.

Pred sam povratak Prometnik HŽ-a nam je objasnio i zorno dočarao svoj posao i drugih djelatnika u sklopu željezničkog prometa.

Lijepo i ugodno učenje i druženje u Pazinu završili smo igrajući se u dječjem parku, a onda smo se morali i vratiti u Pulu vlakom.

Djeca su rado „pomagala“ strojovođi voziti vlak i svako toliko sirenom pozdraviti stanovnike i prolaznike mjesta kroz koje je vlak vozio. A ugodnom putovanju pri povratku pomogla je i ubrzala  simpatičnost i susretljivost ostalih putnika, pa smo tako u vlaku i zapjevali uz gitaru.

pripremila: Anica Valenta