Lana Koroman – prvakinja na XXV Državnom natjecanju u znanju talijanskog jezika

Autor: Moris Peruško, 19. 4. 2019.

Lana Koroman – prvakinja na XXV Državnom natjecanju u znanju talijanskog jezika

4. travnja učenica 8.a Lana Koroman krenula je u pratnji učiteljice na XXV Državno natjecanje u znanju  talijanskog jezika u Zadar.  Nakon osvojenog prvog mjesta na školskom i  županijskom natjecanju,  Lana je na put pošla veselo i puna samopouzdanja.  Mnogo truda i rada tijekom sedam godina učenja talijanskog jezika, kao i ozbiljnost i smirenost na natjecanju, doveli su je do prvog mjesta  u državi u kategoriji Učenici 8. razreda – lista A.  S lakoćom je odradila  ukupno gotovo 3 sata i 30 minuta natjecanja  i dobila izvrsne kritike i pohvale članica prosudbenog  povjerenstva   prof. Silvije Venchiarutti, prof. Jelene Rimnay i prof. Marije Puškarić.

Učenici osnovnih i srednjih škola natjecali su se u znanju francuskog, talijanskog i španjolskog jezika. Velike pohvale zaslužuju naši domaćini, djelatnici i učenici Hotelijersko-turističke i ugostiteljske škole u Zadru.  Sudionike natjecanja primili su srdačno, nastojeći im u svakom trenutku pomoći te riješiti poneku nedoumicu ili manji problem. Posebno svečano organizirano je otvorenje natjecanja kojem su prisustvovali i sve prisutne pozdravili veleposlanici Republike Francuske, Republike Italije i Kraljevine Španjolske te kulturni ataše Republike Čile.  Zamjenik zadarskog  župana  Šime Mršić istakao je da je natjecanje prilika da učenici pokažu svoje zavidno znanje, ali i da upoznaju grad  u kojem će netko od njih nakon srednje škole možda nastaviti  učenje na nekom od studija  Sveučilišta. Prigodni umjetnički program uljepšao je otvorenje ovog jubilarnog natjecanja.

Našoj Lani još jednom upućujemo iskrene čestitke  uz želju da nastavi nizati uspjehe u srednjoj školi u koju kreće ove jeseni.

Na kraju spomenimo učiteljice koje su sedam  godina pratile Lanu u njenom učenju talijanskog jezika  i koje su posebno ponosne na njen uspjeh:  Manuela Debeljuh, Magda Neljak-Lazarić i Vlasta Radosavljević .

Vlasta Radosavljević