Imali smo nastavu pod maskama

Autor: Vlasta Radosavljević, 29. 2. 2024.

Na pokladni utorak,  13. veljače 2024. u Osnovnoj školi Šijana održala se nastava pod maskama. Svaki put na taj dan sve se šareni te školskim hodnicima odjekuje dječji smijeh.

Na hodnicima smo susretali različite maske. Mogli smo uočiti  klaunove, vještice, mornare, bubamare, vukove, mačake, sirene, princeze, policajce, nogometaše, miševe, kraljeve, čarobnjake, doktore i tu i tamo pokojeg superjunaka.

Veseli su učenici u svojim razredima pjesmom i plesom dočekivali goste, a u posjet su im dolazili prijetelji iz drugih odjeljenja, ravnateljica, psihologinja i pedagoginja.

Tradicija je na pokladni utorak spaliti pusta koji je "kriv" za sve loše događaje. Mi nismo palili pusta, ali smo se držali tradicije pa smo jeli krafne.

Veselimo se ovako zabavnom danu i sljedeće godine.

U nastavku pogledajte fotografije i pročitajte dojmove naših učenika.

Zara, Lota i Nora,  5. b.

Meni je bilo zabavno jer su me svi zvali Pikachu. Najdraže mi je bilo kad smo u razredu plesali. U produženom smo vani igrali graničara i svi su mene gađali. (Aurora, 2. a)

Meni je bilo odlično i zabavno. Najdraže su mi bile krafne. (Nika, 2. a)

Bilo mi je super. Jako sam bila uzbuđena. Svi su mi kostimi bili zabavni. (Ema, 2. a)

Dobila sam kostim anđela. Nakon škole sam u maškarama dobila tri jaja i tri eura. (Anđelina, 2. c)