Božićni koncert

Autor: Vlasta Radosavljević, 21. 12. 2023.

Božićni koncert

Dana 20. 12. 2023. u našoj je školi održan božićni koncert polaznika izvannastavnih glazbenih aktivnosti. Važno je istaknuti da je glavnu riječ vodila dječja vokalna skupina Lastavice koju čine Korana Babić, Petra Brkić, Nora Tomišić, Andrea Jurkota, Viktorija Ban, Aurora Roce, Etienne Samaržija, Ema Ruba i Laura Stipić.  Lastavice su se mnogobrojnoj publici predstavile izvodivši široki jednosatni glazbeni repertoar; božićne pjesme na hrvatskom, latinskom, engleskom i talijanskom jeziku pa sve do istarskih napjeva u karakterističnom dvoglasju. Skladbe su izvođene a capella ali i uz klavirsku pratnju učiteljice Irene Giorgi, voditeljice izvannastavnih glazbenih aktivnosti škole.

Posebno su se istaknule solistice Andrea Jurkota, Ema Ruba, Laura Stipić i Viktorija Ban.

Folklorna skupina škole složno je zaplesala balun dok su svirači Andrej Jovanović, David Jurić, Viktorija Ban i Toni Roce zasvirali nekoliko božićnih pjesama na metalofonima, blokflauti i udaraljkama.

Večer su uveličali književnik Daniel Načinović te glazbenik Bruno Krajcar koji su djeci naše škole poklonili prekrasnu božićnu pjesmu Sveti je Božić. Videospot pjesme premijerno je predstavljen publici na velikom platnu uz glasove Lastavica i Bruna Krajcara.

Zamišljen kao svojevrsno obiteljsko druženje, koncert je nadmašio sva naša očekivanja. Dug i topao pljesak nakon svake glazbene točke bio je neizostavan dio ove čarobne večeri.

Nakon koncerta uslijedilo je druženje učenika i publike uz kolače vrijednih mama.

Bila je to večer prepuna emocija, sreće, dobrih želja i ogromnog ponosa!

Sretni blagdani svima!

Učiteljica glazbene kulture Irena Giorgi

- Portal Istarski.hr - članak o božićnom koncertu i o prijemu kod gradonačelnika povodom 125. obljetnice osnutka naše škole

božićni koncert u OŠ Šijana i prijem kod gradonačelnika