Pomoć za nastavu na daljinu - vodič kroz korisne poveznice za učenje i ponavljanje

Autor: Vlasta Radosavljević, 9. 4. 2020.

Kako bismo vam barem malo  olakšali učenje i ponavljanje te snalaženje u mnoštvu informacija s kojima ste svakodnevno okruženi, a da te informacije budu ispravne i točne napravili smo Mali vodič kroz korisne poveznice za učenje i ponavljanje. Taj će vam vodič omogućiti da potražite podatke na provjerenim izvorima. Kod korištenja postojećih izvora kao i knjiga te materijala koje vam preporučuju vaši nastavnici važno je poštivati autora i autorska prava. To ćete napraviti tako da u svojim radovima uvijek spomenete izvor, tj. od kuda ste preuzeli određenu informaciju. Trebate znati da Google ili bilo koji drugi pretraživač nije vlasnik svega što na njemu tražite kao i da svaku informaciju treba provjeriti pa je stoga oprez i odgovornost važna i u virtualnom svijetu.

Vjerujem da ćemo se što prije vidjeti u ovom našem stvarnom svijetu, i da će sve biti dobro i ljiepo kao i prije, ili još bolje, a do tada vam želimo da budete zdravi i veseli, a obiteljima koje slave želimo sretan i blagoslovljen Uskrs!

Iva Petrović-Poljak, knjižničarka

Mali vodič kroz korisne poveznice za učenje i ponavljanje (vidi: više)

« Ožujak 2024 »