Pula čita! i mi s njom

Autor: Vlasta Radosavljević, 13. 5. 2024.

Pula čita! i mi s njom

Kako nastaje knjiga i kako izgleda kada svoje slikovnice čita sam autor doznali su naši trećaši i drugaši u sklopu hvale vrijedne manifestacije Gradske knjižnice i čitaonice Pula – Pula čita!

Na radionici o nastanku knjige trećaši su sudjelovali u srijedu, 8. svibnja 2024., a radionicu je vodio zanimljiv par, Kašmir Huseinović i Andrea Petrlik Huseinović. Osim što su nakladnici, Kašmir Huseinović i piše slikovnice dok ih Andrea Petrlik Huseinović i piše i ilustrira. Nije bilo bolje prigode da se upozna cijeli proces nastanka knjige kao i tko je sve uključen u taj proces. Na kraju su autori čitali jednu priču iz slikovnice, a naši učenici nastavili. Uz to su za odgovore na postavljena pitanja o tome što su zapamtili s radionice bili i nagrađeni, naravno, slikovnicama.

Drugi dan, u četvrtak 9. svibnja, drugaši su imali priliku upoznati autora Zorana Maljkovića. Družeći se s njim poslušali su priče iz svih njegovih slikovnica (Moj tata zeko, Ured za izgubljene stvari, Kako je Fran dobio psa, Zašto ne volim proljeće, Najbolji dar) koje osim originalne radnje nose jasno izraženu poruku o važnosti ljubavi za bližnje, empatiji prema drugima i možda malo drugačijima, prijateljstvu i svim onim malim, a zapravo velikim stvarima koje čine život ljepšim i lakšim.

Manifestacija Pula čita! objedinjava književne susrete, javna čitanja, radionice, predstavljanja knjiga i izložbe u čijem je centru pisana riječ kao medij koji je zajednički svim dobnim i interesnim skupinama i svake smo godine i mi dio nje. Time učvršćujemo suradnju naše školske knjižnice s Gradskom knjižnicom Pula i zahvalni smo na tome!

Iva Petrović-Poljak, knjižničarka

Pogledajte fotografije u privitku (vidi: više)

Priloženi dokumenti:
MicrosoftTeams-image_(92).png (277.05 KB)