MODELARSKA LIGA - Županijska razina: Najbolji stolni organizator izradili sedmaši OŠ Šijana

Autor: Moris Peruško, 17. 5. 2018.

Dana 4. svibnja 2018. godine održano je županijsko natjecanje Istarske županije iz Modelarske lige u OŠ Tone Peruška u Puli, u učionici tehničke kulture. Organizatori natjecanja su bili učiteljica tehničke kulture Natalia Carraro i OŠ Tone Peruška Pula, u kojoj učiteljica Carraro radi.

Na samom početku natjecanja sve prisutne su pozdravili ravnatelj škole domaćina Kristijan Cinkopan, predsjednik Zajednice tehničke kulture Istarske županije Željko Košara te učiteljica tehničke kulture Natalia Carraro. Nakon uvodnih riječi, voditeljica provedbe Carraro uputila je natjecatelje u pravila natjecanja i njihov zadatak koji je ove godine bio stolni organizator.

Na natjecanju je sudjelovalo 15 ekipa, odnosno 30 učenika iz 9 osnovnih škola Istarske županije, a to su: OŠ Šijana Pula (mentor Moris Peruško), OŠ Veli Vrh Pula (mentor Mirza Salihović), OŠ Jure Filipovića Barban (mentor Mirza Filipović), OŠ Joakima Rakovca Sveti Lovreč Pazenatički (mentorica Vanja Vekić), OŠ Vladimira Nazora Pazin (mentorica Tina Mihelčić Sloković), OŠ dr. Mate Demarina Medulin (mentorica Hatka Adrović), OŠ Vidikovac Pula (mentorica Sanja Milaković), OŠ Stoja Pula (mentor Zvonko Mihaljević) i OŠ Tone Peruška Pula (mentorica Natalia Carraro).

Kako nisu sve ekipe završile rad u vremenu od 180 minuta koliko je predviđeno za ovu razinu natjecanja, članovima ocjenjivačkog povjerenstva kojeg su činili Mirza Salihović, Tina Mihelčić Sloković i Natalia Carraro je bilo malo lakše odabrati najbolje radove. Radovi koji su se izdvojili svojom urednošću i kreativnošću osvojili su prva tri mjesta:

1. mjesto osvojili su Daniel Banko (7.r.) i Lukas Buić (7.r.),
mentor Moris Peruško, OŠ Šijana Pula,

2. mjesto osvojili su Silvia Licul (6.r.) i Martina Licul (8.r.),
mentor Mirza Salihović, OŠ Veli Vrh Pula i
3. mjesto osvojili su Luka Žufić (8.r.) i Juraj Teković (7.r.)
mentorica Hatka Adrović, OŠ dr. Mate Demarina Medulin.

Za sve tri ekipe Zajednica tehničke kulture Istarske županije osigurala je prigodne nagrade. Osim sponzora nagrada, svim natjecateljima uručene su Pohvalnice, a svim mentorima i suučesnicima Zahvalnice koje je pored župana Istarske županije Valtera Flega potpisala i predsjednica županijskog povjerenstva Natalia Carraro. Također, svim natjecateljima podijeljene su i mape od sponzora Alfe d.d.

Najuspješnija ekipa, koju čine Daniel Banko i Lukas Buić, ide na Državno natjecanje iz Modelarske lige koje će se održati u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici od 25. do 27. svibnja 2018. godine.

Svi sudionici bili su zadovoljni organizacijom domaćina i mjestom provedbe natjecanja, lijepo su se zabavili i bili počašćeni te je dogovoren slijedeći, 7. susret slijedeće godine, po mogućnosti na istom mjestu.

Učiteljica Carraro kaže: „Bila mi je čast drugu godinu za redom biti u organizaciji županijskog natjecanja Modelarske lige. Drago mi je što se i ove godine odazvalo 15 ekipa te se ovim putem zahvaljujem svim natjecateljima, njihovim mentorima, gospođi Vedrani Bjedov iz Alfe d.d., Zajednici tehničke kulture te svom ravnatelju Kristijanu Cinkopanu na pomoći pri organizaciji i provedbi natjecanja. Također, još jednom čestitke najboljima i neka budu podjednako uspješni i na državnoj razini natjecanja u Kraljevici. “

Fotogaleriju možete pogledati na sljedećim poveznicama: LINK1 i LINK2.

Izvor: Regional express