Trica za Saru

Autor: Agneza Brnabić Frančišković, 25. 11. 2016.

Sara Bećirović 14 godišnja je Puležanka koja boluje od teške bolesti, karcinoma limfnih žlijezda. Mlada košarkašica i učenica OŠ Šijana, Pula hrabro se bori s teškom bolešću i trenutno se liječi u Rijeci kemoterapijom. Prema riječima liječnika, Sara je na dobrom putu da pobijedi u najvažnijoj i najtežoj životnoj utakmici. Međutim, mlada Sara i njena obitelj trebaju našu pomoć. Liječenje i oporavak vrlo su skupi procesi pa je stoga došlo vrijeme da Puležani pokažu svoje veliko srce.
Teško bolesna Sara ima puno prijatelja koji su odlučili napraviti sve što mogu ne bi li joj pomogli u borbi s teškom bolesti. Ovo je njihova poruka:

‘Dragi učenici, profesori, roditelji, prijatelji, sportaši, sugrađani i ljudi velikog srca….

Pozivamo sve koji mogu pomoći da se uključe u humanitarnu akciju za našu vrijednu učenicu i košarkašicu Saru Bećirović, pod nazivom “Trica za Saru”, koja je nažalost teško bolesna.
Put do njezina ozdravljenja je dug i zahtjeva prevelik financijski teret za njezinu obitelj.
Udružimo se, kako smo to učinili puno puta do sada, olakšajmo Sari i njezinoj obitelji u najvažnijoj utakmici života.

Pozivamo Vas da kroz cijeli vikend prisustvujete u humanitarnoj pomoći „Trica za Saru“':

26.11.2016. u 9:00h-13:00h dvorana OŠ Stoja - turnir u MINI BASKETu.

Na mini basket turniru nastupit će 12 ekipa mini košarke sa područja cijele Istre. Turnir će biti organiziran u četiri grupe te će se razigravati po skupinama, a nakon toga će se razigravati za plasman od prvog do dvanaestog mjesta. Osim košarkaških klubova (KK Stoja, KK Pula 1981, ŽKK Črnja Tours), organizaciji će se priključiti i Košarkaški savez istarske županije sa sucima i svom logistikom. Kotizacija za ekipe je 10 kuna po djetetu. Svi posjetitelji koji će biti u mogućnosti financijski pomoći moći će to napraviti u donacijske kutije na ulazu u dvoranu i na samom parketu dvorane.

26.11.2016. u 15:00h  Aldo Drosina - ISTRA 1961 – SPLIT.
50% prihoda od ulaznica ide za Saru.
NK Istra 1961 uključila se u humanitarnu akciju “Trica za Saru” kojom se u nizu akcija i događaja skupljaju sredstava za pomoć Sari i njenoj obitelji. Pulski prvoligaš će polovicu prikupljenih sredstava od prodaje ulaznica za subotnju utakmicu sa Splitom donirati obitelji Bećirović kako bi tako pomogli Sari na putu prema ozdravljenju.
Svi zainteresirani koji se žele uključiti u ovu hvalevrijednu akciju mogu to učiniti i direktnom uplatom financijskih sredstva na broj računa Sarine majke Tife Bećirović u Raiffeisen banci, IBAN: HR3924840083200798954, s naznakom “za Saru”.
Pogledajte i video poziv nogometaša Istre za subotnju utakmicu.
U subotu u 15:00 sati svi na Drosinu jer igramo za Saru!, poručili su iz NK Istre 1961.

26.11.2016. u 19:00h  Club Uljanik Pula -  humanitarna matineja
100% prihoda od ulaznice ide za Saru.

27.11.2016. u 9:00h-13:00h  Dom sportova „Mate Parlov“ – turnir u košarci za predkadete, kadete i juniore i školsko – sportska priredba.
Program upotpunjuju: Art Dance Studio, AB Original, Gazele, Infinity, koturaljkaški klub Uljanik i pulske mažoretkinje
Ova priredba je zamišljena kao spoj aktivnosti školskih udruga, gradskih plesno-rekreacijskih skupina i sportskih klubova sa ciljem prikupljanja financijskih sredstava za liječenje mlade košarkašice te u svrhu promidžbe i poticanja humanitarnih aktivnosti i bavljenja sportom. Priredba će okupiti većinu pulskih plesno-rekreacijskih grupa te će zajedno sa košarkašima i polaznicima škole Šijana i njihovim učiteljima pokušati privući što veći broj ljudi u dvoranu. Kao i  na turniru mini basketa, svi posjetitelji koji će htjeti financijski pomoći, moći će to napraviti u donacijske kutije na ulazu u dvoranu i na samom parketu dvorane.
'Povedite članove obitelji, prijatelje, poznanike, dođite, družite se, zabavite  i pomozite Sari', poručili su organizatori, sportaši, školski kolege i mnogi drugi koji poznaju Saru.

Priredio: Moris Peruško, prof. i Sarin razrednik