Promocija zdrave prehrane

Autor: Agneza Brnabić Frančišković, 30. 9. 2016.

Već četvrtu godinu naša škola je domaćin projekta Promocija pravilne prehrane.

Projekt za cilj ima stvaranje zdravih prehrambenih navika kod djece, a naši kuhari se brinu da učenicima ponude svježe i zdrave namirnice koje pospješuju njihov rast i razvoj.

Projekt se provodi se u suradnji Grada Pule i Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije. Ovom projektu pridružile su se i druge pulske škole.

Prezentacija se održala u školskoj blagovaonici. Jela su  pripremali kuhari osnovnih škola i kuhari i učenici srednjih škola, a učenici i gosti naše škole su isprobavali njihove specijalitete. Stolovi su bili puni zdravih namirnica, ribe, mesa, žitarica,  namaza, jogurta i svježeg voća i povrća. Učenici Strukovne škole Pula i Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula pripremili su zajedno sa svojim nastavnicima zdrave i ukusne smoothie.

Kratki uvod i riječi zahvale izrazila je ravnateljica naše škole Alma Tomljanović istaknuvši da će  škola i dalje promovirati i nuditi učenicima zdravu prehranu . Prisutnim učiteljima, učenicima i kuharima obratila se i zamjenica gradonačelnika Elena Puh Belci. Rekla je da Grad Pula intenzivno ulaže u školske kuhinje te da su do sada uložili puno sredstava. Govor je održao i ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije Aleksandar Stojanović koji je izrazio zadovoljstvo ovim projektom i njegovim rezultatima. Učenicima i prisutnima obratili su se kuhari. Pozvali nas da probamo jela koja su za nas pripremali i poželjeli nam dobar tek.

Priredila: Novinarska družina