Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19

Autor: Vlasta Radosavljević, 7. 11. 2021.

Poštovani učenici, roditelji/skrbnici i djelatnici,

uzimajući u obzir aktualnu epidemiološku situaciju, osim kada je navedeno u Uputama objavljenim 26. kolovoza, maske su obvezne i u sljedećem situacijama:

• za učenike od 5. razreda do 8. razreda  tijekom cijelog boravka u školi tijekom boravka u učionici, čak i kada je riječ o ustanovi u kojoj je razmak u učionicama između svih osoba (učenika, učitelja i dr.) veći od 1,5 m.*

• za učitelje  i druge djelatnike škola  kao i roditelje i druge odrasle osobe tijekom cijelog boravka u školi i tijekom boravka u učionici ;

- iznimno cijepljeni učitelji razredne nastave  i učitelji razredne nastave koji su unazad 12 mjeseci preboljeli COVID-19 ne trebaju nositi masku kada borave u svojem razrednom odjelu odnosno u svojoj odgojno-obrazovnoj grupi.

• za učenike od 1. do 4. razreda  (uključujući i četvrti razred) kod prolaska zajedničkim prostorijama odnosno u svim situacijama kraćeg trajanja kada se učenici jednog razrednog odjela miješaju s učenicima drugog razrednog odjela (u učionici učenici od 1. do 4. razreda, uključujući četvrti razred, ne nose masku).

Učenici s teškoćama u razvoju koji svladavaju posebne programe, ne nose zaštitne maske.

Izuzet od obveze nošenja maske u školi može biti samo učenik/djelatnik čije zdravstveno stanje to onemogućuje; navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik za učenika ili obiteljski liječnik za djelatnika.

Maske nije potrebno nositi za vrijeme nastave tjelesne i zdravstvene kulture, drugih oblika tjelesne aktivnosti i za vrijeme objeda.

*Za vrijeme trajanja aktualne epidemiološke situacije nadležni lokalni stožer, na prijedlog ustanove i suglasnost osnivača, ne može odlučiti da za pojedinu školu učenici ne moraju nositi maske te da nastavnici u učionici ne trebaju nositi masku neovisno o razmaku.

Ravnateljica  Alma Tomljanović, prof.

Dopuna: Upute  (HZJZ i MZO) (vidi: više)