Volonterska akcija učenika OŠ Šijana

Autor: Vlasta Radosavljević, 24. 4. 2021.

Učenici OŠ Šijana svojom volonterskom akcijom obradovali štićenike doma za beskućnike i njihove ljubimce

Učenici Osnovne škole „Šijana” završili su ovaj tjedan svoju volontersku akciju kojom su pomogli napuštenim životinjama, ali i uspostavili kontakt sa socijalno ugroženim sugrađanima. Učenici i nastavnice uključene u projekt u suradnji s Udrugom „Ruka šapi” i dogovorili su posjet napuštenim psima i mačkama za koje se brinu korisnici Prihvatilišta za beskućnike Crvenog križa Pula. Zbog ograničenja uzrokovanih epidemiološkim mjerama i online nastave učenici eko grupe Mladi prirodnjaci kod kuće su ispekli keksiće za pse. Njihovi mlađi prijatelji, četvrtaši uključeni u eko grupu Mali prirodnjaci, odnijeli su ih u prihvatilište gdje ih je dočekala Helena Babić, voditeljica dnevnog boravka prihvatilišta koja im je objasnila kako funkcionira njihov rad i upoznala ih s korisnicima centra koji se brinu za životinje. Učenici su proveli vrijeme družeći se s njima i napuštenim psima i mačkama za koje se brinu te su im predali svoje donacije i počastili ih kolačima koje su za njih ispekli.

Ova hvalevrijedna akcija učenika Osnovne škole „Šijana” provedena je u okviru projekta Zelene Istre „Znanje za održivo djelovanje” u sklopu kojeg su učenici odslušali i radionice o volontiranju Volonterskog centra Istra te isplanirali svoju akciju uz pomoć voditelja iz Zelene Istre.

Volonterska akcija OŠ Šijana (vidi: više)

Galerija (vidi: više)