Mostovi prijateljstva

Autor: Vlasta Radosavljević, 19. 3. 2021.

Mostovi prijateljstva

Od 2011. godine naši učenici koji uče njemački jezik susreću se s  učenicima iz Triera, grada pobratima Pule. Jedne godine susret je u Trieru, a sljedeće u Puli.  Učiteljica njemačkog jezika, Rita Raspar, redovito je pripremala učenike kako  za put u Njemačku, tako za doček prijatelja u Puli. Učenici su se na susretima upoznavali sa znamenitostima dvaju gradova, s  kulturnim zanimljivostima dviju zemalja, s posebnostima školskih sustava. Naši dječaci i djevojčice družeći se s učenicima iz Triera usavršavali su svoje znanje njemačkog jezika.

Projekt razmjene učenika osmislio je Grad Pula koji se s Trierom pobratimio još 1917. godine. Zahvalni smo Gradu na suradnji i velikoj pomoći u realizaciji putovanja.

Nažalost, poznati problemi već drugu godinu onemogućavaju susrete djece gradova pobratima. Odlučili smo prkositi nedaćama i ne dozvoliti da se  most prijateljstva prekine. Naši učenici napisali su kratke poruke prijateljima u Trieru.  Izradili smo i kolaž na kojem učenici drže riječi pozdrava. Uz čestitke povodom Uskrsa poslat ćemo pismo u Trier, predstaviti  se  slikom i riječima u nadi da ćemo se ipak, možda već sljedeće godine, susresti.

U radu nam je pomogla dugogodišnja voditeljica projekta, učiteljica Rita Raspar koja je od ove godine u zasluženoj mirovini. Na projektu rade učiteljica Vlasta Radosavljević i naša nova učiteljica njemačkog jezika Kristina Dedić.

Vlasta Radosavljević

Galerija: (vidi: više))

Pozdravi i čestitke povodom Uskrsa prijateljima iz Triera  (vidi: više)

« Ožujak 2024 »